Tkáňové soli

Co jsou tkáňové soli?

 Název tkáňové, nebo také biochemické soli je odvozený od dvanácti základních minerálních solí, které se nachází v buňkách a tkáních lidského organismu. V 19. století biochemické soli definoval Dr. Wilhelm H. Schüssler, kterého považujeme za průkopníka biochemie.

 V podstatě jde o sloučeniny sodíku, draslíku, železa, vápníku, síry, fosforu, chlóru a křemíku, které se nachází v lidském těle (v tkáních a krvi) – jejich rovnováha je nevyhnutelná pro udržení zdraví.

 Získáváme je přirozeně z potravy, ale současné zemědělství nám poskytuje potraviny často ochuzené o tyto minerální látky. V důsledku toho a i v důsledku zvýšené fyzické nebo duševní zátěže, kterou je dnešní doba charakteristická, dochází k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin, což se projeví zdravotními problémy.

 Minerální anorganické látky se velmi obtížně vstřebávají. Bylo zjištěné, že nejlepší vstřebatelnost je při zpracování anorganického materiálu triturací na potenci D6.

Systém biochemických tkáňových solí je běžně užívaný v celé Evropě jako prostředek prevence, léčení a udržování zdraví.

 První fyzické příznaky nedostatku anorganických solí v organismu se projeví na našich tvářích dlouho před tím, než se projeví jako onemocnění nebo zdravotní problém. 

Tkáňových solí je 12 základních + Biokomplex a 6 doplňkových + Antioxidant.

Jak se tkáňové soli užívají?

 Podobně jako homeopatické léky se pastilky Biomineral D6® rozpouští a vstřebávají přímo v ústní dutině. Před a po užití  se doporučuje nejíst a nepít asi 10 minut.

Tkáňové soli jsou přirozenou součástí organismu, proto je mohou bez obav užívat těhotné a kojící ženy i děti.

Tkáňové soli je možné kombinovat s homeopatiky či klasickými léky. Biomineral  D6® není možné považovat za medikaci.

Cena jednoho balení se 180 tabletami je 340,- Kč.

Tkáňové soli