Klasická reflexní masáž

Masáže, jako léčivé a zdraví vracející doteky, jsou velice starou léčebnou metodou. Mimo léčebné a regenerační účinky, jako je tonizace svalstva, zlepšení látkové výměny, prokrvení a zvláčnění pokožky, napomáhají také k celkovému uvolnění, a to nejen tělesnému, ale i psychickému.

Před samotnou masáží je pohybový systém stimulován přes chodidla pomocí reflexní terapie, což napomáhá k ještě intenzivnějšímu uvolnění. 

 

 

 

 

 

 

Lymfatická masáž

Lymfa je málo známá tělní tekutina i přesto, že na lymfatickém systému závisí do velké míry fungování imunitního systému. Lymfatický systém je naším kontrolním orgánem, který rozhoduje, jaké látky budou prostřednictvím jater vyloučeny či využity. Lymfa má přímou souvislost s problémy pokožky, jako je celulitida, blokády a otoky v oblasti lymfatických uzlin, očí, popřípadě kloubů kdekoli na těle.Lymfatická masáž uvádí v určité oblasti těla nahromaděnou lymfu do pohybu za pomoci speciálních hmatů. Tato masáž má využití jak léčebné-např. poúrazové a pooperační stavy, křečové žíly, záněty dutin, edémy, migrény, astma, dále pak kosmetické-suchá, unavená, pórovitá pleť, celulitida, tak i preventivní-zlepšení imunity a detoxikace organizmu.Masáž se provádí malým tlakem, který působí jenom na kůži a podkoží, je tedy jemná, bezbolestná a velice příjemná. 

 

Ajurvédská energetizační masáž

Ajurvéda je základem starověkého lékařství Indů a je možné ji označit za průvodce zdravého žití. Jedná se o harmonizující olejovou masáž, která je zaměřená na rovnoměrné rozproudění energie po těle. 

Během masáže se smysly stahují z objektů vnějšího světa a člověk má možnost plně zažívat svůj vnitřní prostor, kterého si obvykle ani není vědom. Z tohoto pohledu je velmi vhodná pro současný, někdy až příliš zrychlený, životní styl. Masáže jsou svojí netradičností velmi oblíbené. 

 

Těhotenské masáže

Masáže zad se provádí v leže na boku. Při této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra. Krční páteř je masírována v leže na zádech a v sedě. Také je možné masírovat nohy v leže na zádech. Před masáží je prováděna reflexní terapie chodidel, která přispívá k celkovému uvolnění a stimulaci celého organizmu. V těhotenství je pouze vynechána stimulace reflexních bodů souvisejících s pohlavními orgány, které se v tomto období nesmí masírovat. Masáže v těhotenství jsou velice přijemné a takto lze těhotnou ženu masírovat až do období těsně před porodem.

 

Uvolňující masáž s nahřátými kameny

Jedná se o prastarou metodu využívající léčivou sílu kamenů spojenou s uvolňováním pomocí tepla. Jednotlivé partie těla jsou nejdříve rehabilitačními technikami uvolněny a rozmasírovány, následně se používají nahřáté kameny, které umožní hluboké uvolnění pohybového systému, rozproudění lymfatického systému a celkovou energetizaci organismu.  

 

 

 

 

 

 

 

Reflexní terapie chodidel

Reflexní terapie je velice starou léčebnou a diagnostickou metodou. Na chodidle jsou energetická zakončení všech orgánů a částí těla. Stejná zakončení jsou i na rukou a ušních boltcích, ale jejich stimulace není tak účinná. 

Masáží a stimulací bodů na chodidlech dochází k oživení a aktivizaci celého těla. Energie je vysílána zvláště k oslabeným orgánům. Pravidelná stimulace příslušných reflexních plošek napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu. Před terapií jsou chodidla napařená a uvolněná léčivou lázní. 

Součástí hodinové terapie je i uvolnění krční páteře. 

 

 

 

 

 

 

Individuální cvičení

Masáže jsou vhodnou prevencí i léčbou k odstranění bolestí zad. Pokud se ještě spojí s prvidelným cvičením je léčba mnohem účinější. Z tohoto důvodu jsem zařadila nácvik jednoduchých protahovacích cviků.